دوشنبه,16 تیر 1399
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

  تماس بگیرید: 66860387 - 021 | 09122162541

شکایت از رییس کتابخانه ملی به دلیل کتابدار نبودن

شکایت از رییس کتابخانه ملی به دلیل کتابدار نبودن مطلب ویژه

به دنبال انتصاب سزار گیلبرت آدریانو به عنوان رئیس کتابخانه ملی فیلیپین، مدیر کتابخانه دانشگاه آتنو مانیلا نسبت به این حکم انتصاب رسما شکایت کرده است.

آرموک - ورنون توتانس، مدیر کتابخانه دانشگاه آتنو مانیلا شکایت رسمی خود را نسبت به آنچه وی انتصاب غیرقانونی سزار گیلبرت آدریانو به عنوان رئیس کتابخانه ملی فیلیپین اعلام کرده، به سازمان بازرسی این کشور ارائه داد.

 

توتاس در متن شکایت خود می‌گوید: مدارک انجمن کتابداری فیلیپین(PLAI) و کمیسیون مقررات حرفه‌ای نشان می‌دهند که آدریانو یک کتابدار ثبت شده (دارای گواهینامه کتابداری) نیست.

 

این کتابدار همچنین عنوان کرد: قانون کتابداری در فیلیپین می‌گوید که تنها کتابداران ثبت‌شده و واجد شرایط باید به عنوان کتابدار در تمام کتابخانه‌های دولتی استخدام شوند.

کتابدار ارشد دانشگاه آتنو از سازمان بازرسی درخواست کرد تا تخطی از قانون و عوارض این انتصاب را بررسی کند. در متن این شکایتنامه آمده است: تمام خلافکاران، مجری یا دیگران که به هر صورتی با عمل یا غفلت خود در نامزدی، انتخاب و انتصاب یک فرد مشخصا ناشایس در این پست شرکت یا همراهی کرده است را بررسی کنید.

در ماه مارس سال گذشته رئیس جمهور رودریگو دوترته آدریانو را به عنوان رئیس کتابخانه ملی فیلیپین منصوب کرد.

توتانس می‌گوید اعضای انجمن کتابداری از این انتصاب راضی نبودند. انجمن کتابدرای فیلیپین بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: با شناخت و احترام به حق رئیس جمهور فیلیپین برای انتصاب فرد دلخواه خود برای این پست، ما به شدت نگران عواقب روی کار آمدن یک فرد نا-کتابدار به عنوان رئیس کتابخانه ملی هستیم. این فرد ممکن است از همه لحاظ شایسته باشد به غیر از یک ویژگی ابتدایی، و آن هم اینکه فرد منصوب می‌بایست یک کتابدار ثبت شده باشد.

به گفته توتانس انتصاب یک فرد که ویژگی‌های قانونی را ندارد، نه تنها خلاف قانون بلکه جرم فساد است. وی یادآور شد که این مسئله را مطرح نکرده است تا به عنوان جانشین وی انتخاب شود. او می‌گوید: باید این موضوع را روشن کنم که من به این پست علاقه‌ای ندارم. علاقه من به حفاظت و دفاع از حرفه شریف کتابداری است.

آدریانو تا کنون هیچ اظهار نظری نسبت به شکابت توتانس انجام نداده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن